הסתדרות הנוער העובד והלומד (אז הנוער העובד) הוקמה בשנת 1924 בארץ ישראל, בידי בני נוער עובדים שהתאגדו על מנת להגן על זכויותיהן במקום עבודתם.

כיום, קרוב ל-100 שנים מאז היווסדה, הנוער העובד והלומד הינה תנועה גדולה ומגוונת - לתנועה מאות סניפים, קינים ומועדונים ברחבי המדינה. חניכים ומדריכים בה עשרות אלפי נערות ונערים יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, נערים עובדים ולומדים, ותיקים ועולים, מהעיר מהפריפריה, הקיבוץ, היישוב הקהילתי והמושב, נוער עם צרכים מיוחדים וקהלים נוספים בחברה הישראלית. כל אחד בהתאם לצרכיו המיוחדים, מורשתו התרבותית ורוח הסביבה בה גדל.

מראשית הקמת התנועה היא ביססה את פעולתה על שתי רגליים, הנערים העובדים והפעולה בהתיישבות, לאורך השנים אופני הפעילות השתנו ואנו מקיימים מאמץ תדיר להתאים את אופני הפעילות לצרכים המשתנים של הקהילות בהתיישבות.

פעילויות הנוער העובד והלומד מותאמות לצרכי הקיבוץ, מתוך דיאלוג ועיצוב משותף עם מערכת החינוך על מודל הפעילות המתאים לקהילה בה הקן פועל.

בשנים האחרונות אנו מפעילים תכנית חדשה - "הקן בלב הקהילה". מטרת התוכנית להעמיק את החיבורים ולשזור את פעילות הקן במערכת החינוך בקיבוץ ובקהילה בכללה - זאת מתוך הבנה שבנייתה של קהילה רב דורית לשנים ורקימת חוסן קהילתי, היא אחריות משותפת של כלל הגורמים הפועלים ביישוב ושל החינוך בפרט.

התנועה מפעילה במועצה קינים בקיבוצים, במושבים וביישובים הערבים, ומקיימת באופן תדיר פעילות תנועתית-מועצתית.

לשאלות ולפרטים:

עמרי גילת, רכז פעילות הנוער העובד והלומד במועצה

טלפון: 054-7294545 
מייל: [email protected]